FISTIKÇI GIDA

Ailemizin fıstıkçılık işinin üçüncü kuşak olarak, babalarımızdan bize gelen bilgi ve tecrübe ile Fıstıkçı Gıda markasının kurumsallaşma süreci 1995 yılında başlamıştır. Uluslararası standartlara göre hijyenik koşullar altında yüksek kalite üretim yapmak Fıstıkçı Gıda markasının en önemli değeri ve önceliği olmuştur.

Antep fıstığı, üretiminden ambalajlanmaya kadar üretim ve işleme sürecinin her aşamasında ustalık, tecrübe ve azami dikkat gerektiren bir üründür. 90'lı yılların sonuna doğru üretimden sonraki geleneksel işleme yöntemlerinden kaynaklanan sorunlar bizi uzmanların yardımıyla uluslararası hijyen ve kalite standartlarını yakalama amacıyla yenilikçi çözümler arayışına yönlendirmiştir. Bu araştırmaların sonucunda 2002 ve 2006 yılları arasında hijyenik şartlarda ileri teknoloji entegre fıstık işleme tesisi kurarak firmamız yeniden yapılanmıştır.

1995 yılından beri, Fıstıkçı gıda pazarlama faaliyetlerini yerli ve yabancı lider gıda üretim firmalarının tedariğini karşılayarak sürdürmektedir. Çikolata, dondurma, baklava, şekerleme, tatlı pasta ve kuruyemiş üreticilerinden oluşan geniş bir müşteri portföyümüz mevcuttur ve bu şirketlerin talepleri, başta antep fıstığı olmak üzere badem, ceviz, ve diğer endüstriyel kuruyemişler gibi ürünlerle istikrarlı bir şekilde karşılanmaktadır.